ZEGERS VEECKENSFONDS (ZVF)


Dit fonds stelt TAA in staat om onder bepaalde voorwaarden (oud-) handwerksters een financiële bijdrage te geven. Deze concrete steun onderstreept de zorg en verantwoordelijkheid van TAA voor diegenen die met en voor haar werken.

Het Zegers Veeckensfonds is ontstaan uit een door mejuffrouw P.S. Zegers Veeckens aan de vereniging “Tesselschade” geschonken legaat waarin later werd opgenomen het Cateau Thiebout-en het Verloren van Themaatfonds en het Smitt-Weidnerfonds.

Een commissie beheert het legaat van mejuffrouw Pauline Zegers Veeckens sinds 1896 in een apart fonds. Regelmatig doen afdelingen giften aan het ZVF. Dit fonds heeft als doel giften te verstrekken aan (oud-)handwerksters en aan (oud-)depothoudsters van TAA wanneer zij in financiële moeilijkheden zijn gekomen of dreigen te komen door een wijziging in hun levensomstandigheden.
De stichting “Regina van Geuns Fonds” verstrekt het fonds jaarlijks een aanzienlijk bedrag om onze invalide kandidaten te steunen.

Overzicht

Jaar 2009

Jaar 2008

 Jaar 2007

Aantal kandidaten

37

40

43

Totaal bedrag

€ 45.950

€ 47.600

€ 52.950


Heeft u vragen over het Zegers Veeckensfonds? Neemt u dan per e-mail contact op via    taa@tesselschade-arbeidadelt.nl


Voorbeelden uit de praktijk:

Mevrouw M. heeft jaren voor TAA gewerkt. Dit handwerken betekende voor haar een doel in haar leven. Na vele rugoperaties kan ze haar linkerarm echter nog maar beperkt gebruiken. Bovendien bleef zij ondanks twee staaroperaties onvoldoende zien. Reuma in haar handen bezorgt haar daarnaast veel pijn. Het handwerken, haar levensdoel, is hierdoor niet goed meer mogelijk.
De gift van ZVF en het contact met TAA houden haar echter op de been.

Mevrouw K. heeft jaren het depot beheerd. Ze heeft een zwaar leven. Naast de zorg voor haar man in een verpleeghuis, heeft zij de zorg voor een bejaarde moeder in een ander verpleeghuis en de zorg voor een chronisch zieke zoon die bij haar inwoont. Zij heeft het financieel niet makkelijk, mede door het vele reizen als gevolg van haar leefsituatie.
Het ZVF helpt haar deze zorgen enigszins te verlichten.