Home
English
Mail
Sitemap
Print

DONATIES: GIFTEN EN LEGATEN


De fondsen van Tesselschade-Arbeid Adelt, die de financiële steun verlenen, worden onder meer gevoed door een groot deel van de jaarlijkse contributiegelden van de leden (lid worden), daarnaast door giften en legaten. Een (periodieke) gift of een legaat kan voor u fiscaal gunstig zijn. Voor alle gevallen geldt: vraag uw belastingadvisier en notaris naar de details in verband met uw persoonlijke omstandigheden. Een gift of donatie kan naar eigen keuze worden gedaan aan de landelijke vereniging, aan een fonds of aan een afdeling.

ANBI regeling
Per 1 januari 2008 is een nieuwe fiscale regeling van kracht geworden voor Algemeen Nut Beogende Instellingen (ANBI), de goede doelenorganisaties. TAA heeft een beschikking ontvangen van de Belastingdienst, waaruit blijkt dat TAA aangemerkt wordt als een ANBI en gebruik mag maken van fiscale faciliteiten. Deze faciliteiten betreffen schenkingen en erfrechtelijke verkrijgingen, daarover is de Vereniging geen schenkings- of successierecht verschuldigd. Particulieren kunnen vanaf 2008 alleen giftenaftrek krijgen voor de inkomstenbelasting voor giften aan een bij beschikking aangemerkte instelling, zoals TAA. Een kopie van deze ANBI beschikking voor TAA kan bij de penningmeester (digitaal) worden opgevraagd. Verstuur uw verzoek per e-mail naar bestuur@tesselschade-arbeidadelt.nl. De beschikking is voor onbepaalde tijd. Of TAA in de toekomst in aanmerking komt voor een ANBI beschikking zal regelmatig door de Belastingdienst worden getoetst.

Gift
Aangezien TAA is aangemerkt als een ANBI kan een gift ineens aan TAA voor u fiscaal gunstig zijn. Het bedrag (tezamen met andere vergelijkbare giften) kan voor de inkomstenbelasting van uw belastbaar inkomen worden afgetrokken. Door deze 'belastingbesparing' kost de gift u dus minder dan het nominale bedrag. Vraag uw belastingadviseur naar de details.

Periodieke giften
Schenkt u TAA liever een periodieke gift, dan kan dat ook. Indien van de belastingvoordelen daaraan gekoppeld gebruik wenst te maken, dient u een dergelijke uitkering vast te leggen bij notariële akte. Als de uitkering zich uitstrekt over ten minste 5 jaren, is ze volledig aftrekbaar van het inkomen in het jaar van betaling als 'giften in de vorm van termijnen van lijfrenten'. Vraag uw belastingadviseur of notaris naar de details.

Legaten
Voor degenen die TAA bij legaat of erfstelling geld willen nalaten, is het volgende belangrijk. Het maken van een legaat of erfstelling geschiedt bij notarieel testament. Voor alle gevallen geldt: vraag uw notaris naar details of kijk op www.notaris.nl voor meer informatie of een notaris bij u in de buurt.

Hebt u vragen over giften of legaten, neemt u dan via e-mail contact op met het bestuur: bestuur@tesselschade-arbeidadelt.nl.